Üye Girişi


YENİDEN BÜYÜK AMERİKA

/ Donald J. Trump
Kitap Adı : YENİDEN BÜYÜK AMERİKA  
Çevirmen : İrem Sağlamer
Orjinal Adı : Great Again: How to Fix Our Crippled America (İngilizce)
Yayın Tarihi : 23 Ocak 2017
ISBN : 9786052991053
Sayfa : 224
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Amerika'yı gerçek sahiplerine,
Amerikalılara geri verme vakti geldi.

*****
Ben Amerika'yı eski günlerine geri döndürmek, onu yeniden büyük ve zengin yapmak, onu dostları tarafından saygı duyulan, düşmanları tarafından ise korkulan bir ülke haline getirmek istiyorum.
Artık eylem vakti! Bu kitapta, Amerika'yı yeniden büyük bir ülke haline getirmek adına yarattığım vizyonu özetliyorum. Çöken ekonomimizi nasıl düzelteceğimizi, sağlık sistemimizi nasıl daha etkili ve verimli bir hale getireceğimizi, ordumuzu yeniden inşa ederek savaşları nasıl kazanacağımızı, öğrencilerimizi dünyada yarışır hale getirecek bir eğitim sistemini nasıl yaratacağımızı, yasa dışı göçü nasıl bitireceğimizi ve şirketlere fabrikalarını Amerika'ya geri taşımaları konusunda baskı yaparak nasıl istihdam sağlayacağımızı ele alıyorum.
Bu kitap Amerika'yı nasıl yeniden büyük bir ülke yapacağımın planını içeriyor. Bu zor bir iş değil. Bize sadece söylenmesi gereken şeyi söyleme cesareti olan biri lazım.
*****
Amerika'da gayrimenkul ve inşaat alanında öncü olan Donald John Trump 1946 yılında New York'ta doğdu. İş hayatına kendisi gibi inşaat sektöründe çalışan babasının yanında başladı. 1971 yılında Manhattan'da gerçekleştirdiği projelerle ise kendi ayakları üzerinde durabildiğini herkese kanıtladı. İnşa ettiği lüks oteller ve golf tesisleriyle tanınan Trump, 2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığı'na adaylığını koydu ve oldukça çekişmeli geçen seçim sürecinin ardından Amerika'nın Kırk Beşinci Başkanı olmaya hak kazandı.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler