Üye Girişi

Kitap Adı : LEYLA  
Çevirmen : Firüzan Gürbüz
Orjinal Adı : Leila (Almanca)
Yayın Tarihi : Nisan 2010
ISBN : 978-605-4263-54-7
Sayfa : 280 Sayfa
Ebat : 13,5 x 21
Fiyatı : 17.00 TL

Kitap Hakkında

Bosnalı Bir Kızın Yüreğinizi Burkacak Ve Tüylerinizi Ürpertecek Gerçek Hayat Öyküsü
Bosnalı Leyla büyük bir kâbusu atlatmıştı: Bosna'daki toplama kampında geçirdiği iki yılı. Binlerce kadının travma geçirmesine neden olan savaşın karanlık ve baskıcı yüzünü anlatan bir kadın... Onun isyankâr öyküsü ve acıyla dolu dokunaklı kaderi...
"Bu kitabın kapağını açmadan önce, cehenneme açılan bir kapının eşiğinde olduğunuzu bilmelisiniz. İnsan denilen yaratığın bütün kötülüklerini sergiye çıkarttığı bir coğrafyaya, Balkanlara adım atacaksınız... Kadınların beden ve ruhlarının nasıl lime lime edildiğini okurken "insan uygarlığı" denilen barbarlıktan kaçıp, en vahşi hayvanların şefkatli uygarlığına sığınmak isteyeceksiniz."
-Sydsvenska Dagbladet.
Bu kadar acı ve yürek burkucu bir kitap okumadım. Ağlayarak elimden bıraktığım kitaba her seferinde geri döndüm. Korkunç bir öyküydü. Bir zamanlar basın organlarında Yugoslavya'nın adıyla birlikte duyduğum 'etnik temizlik', 'toplama kampı', 'toplu tecavüz' gibi sözcüklerin ne anlattığını bu kitapla anladım.
-Allt om Böcker

Balkanlarda neler olup bittiğini anlatan sarsıcı bir kitap. Leyla kendisinin ve başka kadınların yaşadıkları cehennemi haykırıyor... Bu kitabı sonuna kadar okuyup bitirmeden duramıyorsunuz.
-Svenska Dagbladet

Eğer yetkim olsa her okula insanlık dersi diye bir ders koyar ve bu kitabı herkesin okumasını zorunlu kılardım.
-Dagens Nyheter

Okur Yorumları

0 Gülşah 18 01 2012
Gözlerinizden yaş olup akacak gerçek bir yaşam öyküsü... Mutlaka okuyup kitaplığınızda saklamanız gereken yapıtlardan... Leyla, insanlığın en kötü, en acı verici yönlerini okurun gözleri önüne seriyor. Bu kitabı okuyup da kısa sürede etkisinden kurtulabilecek bir okur olduğunu düşünmüyorum.
0 bykg 20 12 2014
savaşın çirkin yüzü...etkileyiciydi...
Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler