Üye Girişi


KIZIL İSYAN 2 - ALTIN OĞUL (Ciltli)

/ Pierce Brown
Kitap Adı : KIZIL İSYAN 2 - ALTIN OĞUL (Ciltli)  
Çevirmen : Selim Yeniçeri
Orjinal Adı : Golden Son (Türkçe)
Yayın Tarihi : 14 Kasım 2015
ISBN : 978-605-343-717-8
Sayfa : 488
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Altın yüzlerden oluşan bir denizde sürükleniyorum.
Burada sadece güçlü olan hayatta kalabilir. Sadece akıllı olan yönetebilir.
Hâlâ oyun oynuyorum ama bu, oyunların en ölümcülü.
Ben yüzyıllardır köleleştirilen halkımın kılıcıyım.
Bağışlamayacağım.
Ve unutmayacağım.

Mars Enstitüsü'ndeki amansız rekabetten zaferle çıkan Darrow, namı diğer Azrail, yönetici seçkinler arasında saygın bir konuma yükselmiş, en zalim ve zeki Altınlara; Eşsiz Yaralılara katılmıştır. Ancak Darrow onlardan biri değildir: Geleceğin yalanlar üzerine kurulu olduğu, trajediyle dolu, unutamayacağı ve affedemeyeceği bir geçmişi vardır.

Sistemi içeriden yıkma hedefine ulaşmak için herhangi bir Altın değil; en iyi, en güçlü, en zeki, en vazgeçilmez Altın olmalıdır. Halkını aydınlığa çıkarmasının başka yolu yoktur ancak bu yol boyunca attığı her adım, Darrow'un kendi gölgesini biraz daha karartacaktır.

"İlk kitaptan çok üstün bir devam kitabı; öncülünü akla gelebilecek her bağlamda bir adım öteye taşıyor… Bilimkurgu hayranları için yılın en iyi kitabı olmaya aday."
-Tor.com-

"Pierce Brown'ın evreninde ilkellik ile yüksek teknoloji yan yana geliyor; aldatmaca ve kahramanlıkların dozu artıyor, macera da asla hız kesmiyor. Darrow ise daha ağır fiziksel ve duygusal çatışmalara giriyor."
-Amazon.com, Seira Wilson-

"Sürükleyici… Altın Oğul normalde bir üçlemenin son kitabından beklenecek, distopyaları yerle bir eden türde bir macera ve klişelere başkaldıran bir devam kitabı."
-Entertainment Weekly-

"Hikâyeyi Enstitü'nün dar alanından çıkaran Altın Oğul, Brown'ın edebiyat dünyasındaki ilk eserinden de başarılı bir kitap. Çatışma daha kapsamlı bir boyut kazanıyor ve çocuk oyunu olmaktan çıkıp Güneş Sistemi'nin kaderini belirleyecek gerçek bir savaşa dönüşüyor."
-Library Journal-

"Kızıl Yükseliş'ten daha tehlikeli; aldatmacaları ve sürprizleri ise onunkiler kadar heyecan dolu. Sonunda ağzınız açık kalacak ve Brown'ın tam anlamıyla özgün, fazlasıyla nefes kesici serisinin sonunu dört gözle bekleyeceksiniz."
-Booklist-

Okur Yorumları

0 Yusufmiray 01 01 2016
Sonraki kitabın çevirisi ne zaman çıkacak?
0 MelisaOtr 07 09 2016
MUAZZAM BİR KALEM. MUAZZAM BİR YAZAR. VE MUAZZAM BİR KONU. DAHA ÇOK MUAZZAM OLAN KONULAR VAR AMA KARAKTER SAYISINA SIĞMAZ. 3. KİTABI HEYECAN İLE BEKLİYORUZ. UNUTMADAN MUAZZAM BİR YAYIN EVİ :)
Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Pierce Brown New York Times çoksatanı Kızıl İsyan serisinin yazarıdır. 2010 yılında mezun olduğunda, eğitimini Hogwarts'ta sürdürmeyi hayal ediyordu. Ne yazık ki bedeninde sihirli tek bir hücre olmadığını fark etti. Bu yüzden, bir yandan yazar olmak için çabalarken, bir yandan da yeni kurulmuş bir şirkette sosyal medya yöneticisi olarak çalıştı. Disney'in ABC Stüdyoları'nda gündelik işler yaparak süründü, NBC'de ayak işlerine koştu ve Birleşik Devletler senatörlük kampanyasında asistanlık yaparak uykusuzluk kavramına yeni bir anlam kazandırdı. Şimdiler de Los Angeles'ta yaşıyor ve bir sonraki kitabı üzerinde çalışıyor. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler