Üye Girişi


LABİRENT: ÖLÜMCÜL KAÇIŞ

/ James Dashner
Kitap Adı : LABİRENT: ÖLÜMCÜL KAÇIŞ  
Çevirmen : Gizem Yeşildal
Orjinal Adı : The Maze Runner (İngilizce)
Yayın Tarihi : Ocak 2014
ISBN : 978-605-343-189-3
Sayfa : 408
Ebat : 13,5x21

Kitap Hakkında

Hatırla. Hayatta kal. Koş.

Thomas bir asansörde uyandığında hatırlayabildiği tek şey ismidir.
Ailesini, evini veya oraya nasıl geldiğini anımsamamaktadır. Zihni bomboştur.
Asansörün kapıları açıldığında Thomas kendini Kayran isimli, devasa taş duvarlarla çevrili geniş bir alanda ve burada yaşayan çocukların arasında bulur.
Tıpkı Thomas gibi Kayranlılar da oraya neden ve nasıl geldiklerini bilmemektedir. Tek bildikleri çevrelerini saran labirente çıkan
taş kapıların her sabah açılıp her akşam kapandığı ve her otuz günde bir aralarına yeni bir çocuk katıldığıdır. Kimse Kayran’da kalmak istemese de kurtulmak imkânsız görünmektedir. Yine de Thomas’ın içinde bir his, çıkış yolu bulabileceğini söylemektedir. Ama bunun için zihninin derinlerinde yatan sırları açığa çıkararak labirentin gizemini çözmesi gerekecektir.

“Açlık Oyunları gibi distopik hikâyeleri sevenler Thomas’la birlikte Kayran’da maceraya sürüklenecekler.”
—School Library Journal

“Dashner gizemli, kışkırtıcı, yaratıcı ve sürükleyici bir romanla karşımızda.” —Barnes&Noble

“Akıcı anlatımı, akla gelen sayısız soruyu adım adım cevaplaması ve bitmek bilmeyen gerilimiyle Dashner’ın sürükleyici macerası kaçınılmaz sona doğru ilerlerken sizi merak içinde bırakacak.”
—Publishers Weekly

“Dashner hikâyeyi ustalıkla kaleme alarak inanılmazı gerçekçi kılmayı başarıyor. Elinizden bırakamayacak ve devamında neler olduğunu öğrenmek için sabırsızlanacaksınız.” —Kirkus Reviews

“Sayfalar boyunca bir tehlikeden diğerine sürüklenirken kitabı elinizden bırakamayacaksınız.”
—Kiss The Book

Okur Yorumları

0 duyqu2p 31 01 2014
Ne kitaptı be açtım ve kapadım bitmişti. Elimden bırakmak istemedim.Yazar öyle bir dünya kurgulamış ki her adımda kafanda bin bir soru ve heyecan olgusuyla hız kesmeden yerini yeni sorulara bırakarak ilerliyorsun.
0 nisa22 24 02 2014
ben bu kitaba başladığımda kendimi kitabın içinde sandım. Açıkcası kitap çok güzeldi. yalnız kafamı karıştıran bir durum var. James dashner'in sitesinde labirent serisinin devamını gösteriyor fakat ben ölümcül kaçış'ın yeni çıktığını sanıyordum. eğer kitabın serisi bilen biri varsa bana söyleyebilir mi?= :)
0 Başar 13 01 2015
Evet söyleyeyim nisa zaten bende onu soracaktım bu labirent serisiniz 4 kitabı var fakat 3 ü türkçe 4. Olan the kill order kitabının türkçe si ne zaman çıkacak lütfen cevap verin pegasus ne zqman ?
Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Georgia'da doğup büyüyen yazar, şu anda Rocky Dağları'nda yaşamakta ve yazmaktadır. Labirent serisinin yanı sıra The 13th Reality ve The Mortality Doctrine serilerinin de yazarıdır. Ona ve kitaplarına dair daha fazla bilgi için www.jamesdashner.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler