Üye Girişi


Yanı Başınızdaki Sosyopat

/ Dr. Marta Stout
Kitap Adı : Yanı Başınızdaki Sosyopat  
Çevirmen : Tuğçe Ayteş
Orjinal Adı : The Sociapath Next Door (İngilizce)
Yayın Tarihi : Nisan 2006
ISBN : 978-605-5943-71-4
Sayfa : 272 Sayfa
Ebat : 13,5 x 21
Fiyatı : 15.00 TL

Kitap Hakkında

Yanı Başınızdaki Sosyopat
Dikkat! Yanı Başınızda Bir Sosyopat Olabilir!..
Hani, şeytan kim? Size yalan söyleyen, sizi aldatan kocanız mı? Lisedeki sadist beden eğitimi öğretmeniniz mi? Toplantılarda insanları aşağılamayı seven patronunuz mu?

"Her 25 kişiden biri sosyopat-vicdan yok, suçluluk hissi yok. Bu, sizin iş arkadaşınız veya çılgın eski eşiniz olabilir. [Yanı Başınızdaki Sosyopat] onları tespit etmek için takibi kolay bir rehber."
-Newsweek

"İyi insanları neyin iyi kıldığı, kötü insanları neyin kötü yaptığı ve iyi insanların kendilerini diğerlerinden nasıl koruyabileceği hakkında etkileyici, önemli bir kitap"
-Harold S. Kushner, yazar

"Vicdansız bireyleri tanımanız için yararlı bir rehber... [ve] pek çok insana doğal gelen empatik zihniyetin iç rahatlatıcı bir doğrulaması."
-Martha Beck, The Oprah Magazine


Sosyopatların vahşi suçlular olduğuna inanmaya alışmışızdır ama Yanı Başınızdaki Sosyopat'ta Klinik Psikolog Martha Stout, normal insanların şok edici bir şekilde yüzde 4'ünün çoklukla tespit edilmemiş, baş semptomu da vicdanın tamamen yoksunluğu olan zihinsel bir rahatsızlığı bulunduğunu ortaya koyuyor. Bu, iş arkadaşınız, komşunuz ve hatta ailenizden biri olabilir. Ve hiçbir suçluluk, utanç veya pişmanlık hissetmeden gerçek anlamda her istediklerini yapabilirler.

Yanı Başınızdaki Sosyopat kitabında, Dr. Stout bir sosyopatı nasıl tanımlayacağınızı, yolunuza çıkanlardan ve hayatınızı mahvetmekte olanlardan kendinizi nasıl koruyacağınızı öğretiyor.
Books For A Better Lıfe (Daha İyi Bir Yaşam İçin Kitaplar) Ödünülün finalisti

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

http://www.marthastout.com/ 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler