Üye Girişi


TANRI'YLA BÜTÜN İLİŞKİMİ KESTİM

/ Katarina Mazetti
Kitap Adı : TANRI'YLA BÜTÜN İLİŞKİMİ KESTİM  
Çevirmen : Ali Arda
Orjinal Adı : Der Ar Slut Mellan Gud Och Mig (İsveççe)
Yayın Tarihi : Ekim 2010
ISBN : 978-605-4263-89-9
Sayfa : 144 Sayfa
Ebat : 13,5x21
Fiyatı : 10.00 TL

Kitap Hakkında

Tanrı'yla
Bütün İlişkimi Kestim

Yaşam, Ölüm, Tanrı Ve Genç Olmanın İsyanı Üzerine Muhteşem Ve Sarsıcı Bir Roman

Muhammed, İsa ve Buda'nın iyi şeylere niyet ettiklerine inanıyorum. Benim katlanamadıklarım onların ardından gelen düzenbazlar! Dini çıkarlarına alet eden papazlar ve diğer muktedirler. İnsanları körü körüne itaat etmeye, vergi ödemeye, savaşmaya, kadınları kendi cehennemlerine hapsolmaya davet eden şarlatanlar. İnsan nasıl olur da bir yandan 'öldürmeyeceksin' derken, diğer taraftan halkı Tanrı ve anayurt için savaşmaya ve öldürmeye davet edebilir? Yo, hayır! Bizi aldatıyorlar!

Linnea, her gün kendini ispat etmek zorunda olduğu bir dünyaya uyanmanın sefaletiyle boğuşur. İlişkilerin semboller aracılığıyla yürütüldüğü, insanın sahip olduğu eşyalarla tanımlandığı bir dünyada yaşamanın zorluklarını aşmaya çalışır. İnsanı bir umuda bağlayan o saf inanç kirletilir, ruhsuz bir dünyanın ruhu olan din basit bir ticari ürüne çevrilirken "tacirlerin tanrısı"yla ilişkilerini keser. Yaşanan güne, solunan havaya merhaba diyebilmek ve anlamlı bir çığlık gibi yaşayabilmek için yeni bir imla arar hayata.

"Katarina Mazetti'nin diyalogları yıldırım gibi çarpıyor insanı... Sonra yangın yerine dönen ruhumuzdan yeni bir ben yaratmaya çağırıyor bizi."
Arbetet

"...Mazetti'nin sözcükleri içimizi kor gibi dağlıyor... İtiraz etme yeteneğini kaybetmiş bir insanın yalnızca kuru bir kabuğa dönüştüğünü çarpıyor suratımıza."
Sydsvenska Dagbladet

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler