Üye Girişi


Ejderha Varisi - Varis Serisi 3

/ Cinda Williams Chima
Kitap Adı : Ejderha Varisi - Varis Serisi 3  
Çevirmen : Sefa Emre İlikli
Orjinal Adı : Dragon Heir (İngilizce)
Yayın Tarihi : Kasım 2020
ISBN : 9786052999233
Sayfa : 488
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Bozulan anlaşmalar, çalınan emanetler ve

kapıya dayanan savaşlar...Vâris üçlemesinin son kitabında herkes kendi başının çaresine bakmak zorunda.Büyücüleri uzak tutması gereken anlaşma çalınmıştır ve Trinity’nin saldırıya hazırlanması gerekmektedir. Herkes işin kendine düşen kısmını yapmaktadır: Seph, Weirduvarları’nı gözetlemekte, Jack ve Ellen hayalet ordusunu eğitmekte, Anaweir olan Will ve Fitch bile kasabanın çevresine bubi tuzakları döşemektedir. Fakat Jason Haley’ye herkes onu ayak altından çekmeye çalışıyormuş gibi gelmektedir. Trinity’deki en güçlü büyücü o olmayabilir ancak dostları için savaşmaya hazırdır.Ama Jason bir mağaraya gizlenmiş güçlü bir taşı –Ejderhakalbi adında kocaman bir opali– bulunca her şey değişir. Taş sanki Jason’ın ruhunu çağırmakta, ona tahmin edilenden çok daha fazlasını başarmak için orada olduğunu göstermektedir.Yetenekliler için bir zamanlar sığınak olan yerde savaş başlarken ahlak pusulaları kontrolsüzce dönmeye başlar. Kaybedecek bu kadar çok şey varken, Trinity halkı neleri korumak için mücadele etmeyi kabul edecek ve neleri feda edecektir?

USA Today Çoksatanlar Listesi

2008 Kirkus Reviews Yılın En İyi Gençlik Kitabı

2009 VOYA En İyi Bilimkurgu, Fantezi ve Korku Listesi

“Üstün bir başarı.”

Kirkus Reviews“Maddie, Jason ve Seph kitabın duygusal odak noktasında; hayatlarına dair detaylar muazzam kurgusal sürprizler hazırlarken, son derece heyecanlı ve sürükleyici bir etki yaratıyor. İlk iki kitabın hayranları buna da bayılacak.”

School Library Journal“Heyecan verici Vâris üçlemesi, güzelce kurgulanmış renkler, karakterler, kokular ve büyülerle süslü bu hikâyeyle son buluyor. Ejderhakalbi ve loncaların yaratım aşaması oldukça kapsamlı. Karakterlerin derinliğe sahip gelişimi bu öyküye ilk iki romandan daha zengin bir anlatım katıyor. Hemen hemen her bölümün farklı bir odağı olmasına rağmen her bir hikâye Trinity kasabasında son bularak okuru kendine çeken bir Weirağı örüyor.”

VOYA

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Cinda Williams Chima, halen öğretim görevlisi olarak çalıştığı Akron Üniversitesi'nden mezundur. Bağımsız bir yazar olarak yerel ve ulusal medyada yayımlanan yüzden fazla kitap eleştirisi, makale ve deneme yazmıştır. Beslenme hakkındaki köşe yazıları, The Plain Dealer, gazetesinde düzenli olarak yayımlanmaktadır. Chima, Ohio'da yaşamaktadır. Savaşcı Varis, ilk gençlik romanıdır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler