Üye Girişi


Ölüm İncili

/ Tom Knox
Kitap Adı : Ölüm İncili  
Çevirmen : Meral Ünalan
Orjinal Adı : Bible of the Dead (Türkçe)
Yayın Tarihi : Haziran 2020
ISBN : 9786052998731
Sayfa : 440
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Gömülü Dört Kafatası, Peş Peşe İşlenen Üç Cinayet

ve Ürkütücü, Kadim Bir Sır...“Biz geçmişi eşeleyen davetsiz misafirleriz. Gerçeği istiyoruz.”Genç arkeolog Julia Kerrigan, Fransa’nın en derin ve ıssız mağaralarından birinde tarih öncesinden kalma, alın kısmı delik bir kafatası bulur. Bu keşfini açıklamasıyla beraber iş arkadaşı şüpheli bir şekilde öldürülür.

Bu sırada, Laos’taki Küplü Yayla’da 2000 yıllık tarihî kalıntıları ve ülkesinin kanlı geçmişini araştıran Kamboçyalı avukat Chemda, bölgede fotoğrafçılık yapan Jake Thurby’ye bir teklifte bulunur. Fakat hem Laos hem de Kamboçya devlet güçleri bu kalıntıların araştırılmasının önünü kesmeye çalışmaktadır. Bunun sebebi ise tam bir muammadır.

Binlerce kilometre ötedeki İngiltere’de de yaşlı bir profesör acımasız bir yöntemle öldürülmüştür. Cinayetin faili bulunamadığı gibi nedenine dair de herhangi bir iz yoktur.

Kerrigan Fransa’da, Chemda ve Jake Güneydoğu Asya’da gerçeği öğrenmek için ayrı ayrı araştırmalarını sürdürürken, bu birbirinden bağımsız gibi görünen korkunç olaylar silsilesi hayal etmesi zor bir şekilde birleşmeye ve ipuçları kendini göstermeye başlar. Ancak bu bulmacanın peşine düşenlerin, hayatlarından çok daha fazlasını riske attıkları da kısa sürede anlaşılacaktır.

Yaratılış Sırrı ve Kabil’in İşareti’nin yazarından film tadında, sürükleyici ve heyecan dozu yüksek bir gerilim!“Knox’un kurguları harika, diktatörlerin gizli laboratuvarlarında neler döndüğünü merak ettiriyor.”

Wall Street Journal“Dan Brown ve Indiana Jones karışımı, göz kamaştırıcı ve sürükleyici bir macera.”

Suspense Magazine“Tom Knox çarpıcı gerilim romanlarının DNA’sının şifrelerini çözmüş.”

Jeff Abbott

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler