Üye Girişi

SENİ SEN YAPAN HER ŞEY

/ Moriah McStay
Kitap Adı : SENİ SEN YAPAN HER ŞEY  
Çevirmen : Sevinç Seyla Tezcan
Orjinal Adı : Everything That Makes You (Türkçe)
Yayın Tarihi : Ocak 2020
ISBN : 9786052997741
Sayfa : 336
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Bir Kız.
İki Hikâye.

FIONA DOYLE’LA TANIŞIN. Yüzündeki yanık izleri on iki yıl önce geçirdiği kazadan kalmıştır. Fiona hüsranları, hayalleri ve yakışıklı Trent McKinnon hakkında defterler dolusu şarkı sözü yazmaktadır. Trent’in o güzel mavi gözlerine bakmaya bile cesaret edemezken şarkılarını insanların önünde söylemesi imkânsızdır. Fakat Fiona değişmektedir ve artık yanık izlerinin kendisini tanımlamasına izin vermeyecektir.

Peki ya kaza olmasaydı?

FI DOYLE’LA TANIŞIN. Fi eyaletin liseler arası en iyi lakros oyuncusudur. Öpüştüklerinden beri kendisine tuhaf davranan en yakın arkadaşı Trent dışında ilgilenmesi gereken önemli meseleleri vardır. Talihsiz bir olayın ardından lakrosu geride bırakmak zorunda kalır. Her şey yolundayken, ufacık bir yanlış her şeyi mahvedecektir. Fi tüm bu zorluklarla savaşabilecek midir?

Diğer seçeneği kim merak etmez ki?

Moriah McStay bu ilk romanında işler farklı ilerleseydi ne olabileceğini görme fırsatı sunuyor. Belki yolumuzu şansımız çiziyordur. Belki de şansımızı biz belirliyoruzdur.


“Keyifli ve ilham verici bu roman, olayların insan hayatını nasıl belirlediği ve bazı yatkınlıkların doğuştan olup olmadığı hakkında sizi sorgulamaya yönlendiriyor.”
Publishers Weekly

“McStay’in bu ilk romanı, seçimlerin insan hayatını nasıl belirlediğini keşfe çıkıyor.”
School Library Journal

“McStay’in okurların aynı anda hem Fi’ye hem de Fiona’ya ilgi duymalarını sağlaması etkileyici. Tamamen farklı bir hayat yaşamanın nasıl bir şey olduğunu merak eden gençler bu kitabı çok beğenecek.”
Bulletin of the Center for Children’s Books

“Seni Sen Yapan Her Şey kaderin, dayanıklılığın ve iletişimin gücünün etkileyici bir incelemesi. Moriah McStay’in diyaloglarına ve güçlü karakterlerine bayıldım. Çarpıcı bir çıkış romanı!”
Susane Colasant

“Fi ile Fiona’nın muhteşem hikâyeleri tutkularımızla hareket etmenin ne demek olduğunu ve kaderin beklenmedik bir cilvesiyle yaşamlarımızın sonsuza dek nasıl değişebileceğini düşünmemizi sağlıyor.”
Leslie Connor

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler