Üye Girişi

KELEBEĞİN DÜŞÜŞÜ

/ Andrea Portes
Kitap Adı : KELEBEĞİN DÜŞÜŞÜ  
Çevirmen : Yelda Rasenfos
Orjinal Adı : The Fall of Butterflies (İngilizce)
Yayın Tarihi : 23 Kasım 2018 Cuma
ISBN : 9786052995532
Sayfa : 360
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Her an kanatlarını çırpıp uzaklaşmaya hazır birine güvenebilir misin?

Iowa, What Cheer’ın 646’ncı ve en az tanınan sakini Willa Parker yeni bir hayata başlamak için Doğu Sahili’ne doğru yola çıkar.
Bu hayatı kendisi mi seçmiştir? Hayır, çünkü böylesi çok kolay olurdu ve Willa’nın yaşamında hiçbir şey kolay değildir. Onu aşırı pahalı ve aşırı ayrıcalıklı Pembroke Okulu’na göndermek ünlü dâhi annesinin fikridir ve Willa’nın orada uzun süre kalmaya niyeti yoktur.

Tam geri dönülmez bir karar vermek üzereyken sıradışı, gizemli ve baş döndürücü Remy Taft’la tanışınca, Willa bu tuhaf dünyaya ayak uydurmak ister. Arkadaşına baktığında onun, hayalini kurduğu her şeye sahip olduğunu görür. Ama elbette bunun bir bedeli vardır. Remy’nin çılgınlıkları baş gösterdiğinde Willa, ona devam etme gücü veren her şeyi kaybetmek üzere olduğunu anlar.
Arkadaşlık, bağımlılık ve yeni başlangıçlara dair içten öyküsüyle Andrea Portes, geçici mutlulukları ve yalnızca uçmak isteyen birini sevmenin derin acısını anlatan unutulmaz bir roman kaleme almış.

“Willa kendini değersiz gören, fazla ince düşünen ve oldukça komik bir karakter. Okura doğrudan hitap ettiği zamanlarda öykünün bir parçası olduğunuzu hissedeceksiniz. Eleştirel yönünü ve keskin zekâsını da göz ardı etmek mümkün değil.”
Kirkus Reviews

“Andrea Portes’in ikinci romanı baştan çıkarıcı eğlence ve sonsuz keyif vaat ediyor. Willa’nın akıllara kazınan sesi ve neşesi, ayaklarını yere daha sağlam basmasını sağlayacak arkadaşlıklar kurma arzusuyla okurları kendine bağlayacak.”
Publishers Weekly

“Başkahramanın canlı ve kendine özgü sesi hikâyenin duygusallığını ortaya çıkarıyor. Bu öykü okurları derinden etkileyecek.”
School Library Journal

“Willa’nın genelde huysuz, bazen duygusal yaklaşımı günümüz sorunlarına ışık tutan bu romanda öne çıkıyor. Genç kızın bazı arkadaşlıkların kişiye zarar verebileceğini anlaması ve Remy’yle arkadaşlığının ağır ağır yara alması gerçekten çok acı verici.”
Booklist

“Yazarın gerçekçi anlatımı sayesinde Remy’nin yanlış tercihleri ve bağımlılığı doğal bir süreç şeklinde ilerliyor ve göze batmıyor. Willa’nın karanlıktan kurtulması ise zorlu ve inandırıcı.”
Horn Book Magazine

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler