Üye Girişi


BÜYÜKELÇİNİN KIZI

/ Pam Jenoff
Kitap Adı : BÜYÜKELÇİNİN KIZI  
Çevirmen : Solina Silahlı
Orjinal Adı : The Ambassador's Daughter (İngilizce)
Yayın Tarihi : 19 Ocak 2018
ISBN : 9786052993873
Sayfa : 344
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Aşk, savaşa bile diz çöktürecek kudrettedir.

Paris, 1919.
Birinci Dünya Savaşı’nın daha yeni bittiği günlerde Margot Rosenthal, barış konferansına katılmak için çağrılan babasıyla birlikte Paris’e gelir. Bu dönemde bir Alman olarak herkesin kendisine düşman gözüyle baktığı Paris’te olmak kolay değildir ama Berlin’de savaştan sakat dönen nişanlısı Stefan’la kurması beklenen gelecek ona artık hiç de çekici gelmemektedir. Neyse ki Paris askerler ve diplomatlardan ibaret değildir ve Montparnasse barlarının özgürlüğünde, mumların titrek ışığında kahkahaların siyasi tartışmalara karıştığı, aşk, tutku ve neşe dolu bir hayat vardır. Margot çok geçmeden içindeki özgürlük arzusunun dürtüsüyle yeni dostluklar kurar ama tanıştığı bu renkli insanlardan bazıları onun için son derece tehlikeli olacaktır. Hele ki yakışıklı yüzbaşı Georg Richwalder ile kurduğu dostluk.
Georg’un yanında çevirmen olarak çalışmaya başlayan Margot’un bu askere hissettikleri güçlendikçe, genç kadın hayata dair edindiği güvenceleri bir bir kaybedecektir. Hissettiği bu güçlü tutkular onu bir başkasına verdiği sözlerden alıkoyacak kadar şiddetlendiğinde Margot’un geleceği de ülkesinin geleceği gibi rüzgârda savrulan bir yaprağa dönecektir.
Savaş ve aşk yaraları ile yalanlardan örülü bu dünyada en büyük lüks bir başkasına güvenmektir.

“Ustaca yazılmış, insanı kendine çeken bir aşk öyküsü. Mutlaka okumalısınız.”
The Sun

“Genç bir kadının bilinmezliklerle dolu bir dünyada kendi hayatının kontrolünü eline almasını anlatan sürükleyici bir hikâye.”
Cornflowers Books Blog

“Bu roman kalbinizin en derinine dokunacak.”
Company Magazine

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler