Üye Girişi

BİZE ÇIKAN YOLLAR (Ciltli)

/ David Levithan
Kitap Adı : BİZE ÇIKAN YOLLAR (Ciltli)  
Çevirmen : Gizem Yeşildal
Orjinal Adı : Dash & Lily’s Book of Dares (İngilizce)
Yayın Tarihi : 15 Aralık 2017
ISBN : 9786052993668
Sayfa : 304
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

“Senin için birtakım ipuçları bıraktım. Görmek istiyorsan sayfayı çevir.
İstemiyorsan lütfen defteri yerine bırak.”

Aşkta şansı yaver giden kardeşinin zorlamasıyla on altı yaşındaki Lily en sevdiği kitapçının rafına kırmızı defterini bırakır ve içine yazdığı cesaret gerektiren görevleri doğru erkeğin yerine getirmesini beklemeye koyulur. Noel yüzünden keyfi hiç de yerinde olmayan meraklı ve alaycı Dash ise böyle görevlerden kaçınacak biri değildir… ve Meydan Okuma Defteri kafasını dağıtması için mükemmel bir bahanedir.

Bir defterle başlayan hikâyelerinde yaşanan fırtınalı romantizm Dash ve Lily’nin hayallerine, arzularına ve birbirlerine kafa tutmalarına sahne olacak, kırmızı defter New York’un en ücra köşelerine kadar elden ele dolaşacaktır. Peki gerçek hayattaki kişilikleri, defterdeki kişilikleri kadar iyi uyum sağlayabilecek mi, yoksa sayfalarda başlayan macera, komedi filmlerinden fırlamışa benzer korkunç bir felaketle mi sonuçlanacak?

“Okurları hemen bir defter alıp sayfalarını doldurarak potansiyel bir sevgili bulmaya teşvik ediyor.
Rafta tozlanacak türde bir kitap değil.”
School Library Journal


“İlginç karakterler, alaycı espri anlayışı ve mutlu tesadüflerle dolu bir kitap. O kadar komik ki elinizden bırakamayacaksınız.”
The Guardian

“Cohn ve Levithan ikilisi bu kış temalı kitapta tanıdık fakat eğlenceli bir öykü kaleme almış. Okuyanları gerçek romantizm vaadiyle heyecanlandırıyorlar ve önceki kitaplarında olduğu gibi okurun ilgisini canlı tutacak pek çok sürpriz var.”
Publishers Weekly

“Bu iki yazarlı masalda alaycı bir hipster aşk hikâyesi, ironiden uzak bir Noel aşkıyla birleşiyor. Biraz garip fakat gerçekliklerinden şüphe etmediğiniz bir çiftin öyküsü.”
Kirkus Reviews

“Komik, zekice ve dokunaklı. Yaratıcı bir sonla okuru tatmin ediyor.”
Children’s Literature

“Kitap bittiğinde yüzümde koskocaman, tatminkâr bir gülümsemeyle oturuyordum.”
YA Crush

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Wide Awake ve The Lover's Dictionary'nin yanı sıra John Green'le birlikte Tek İsim, Tek Kader ve Rachel Cohn'la birlikte Dash and Lily's Book of Dares gibi kitapların yazarı olan David Levithan'ın eserleri New York Times çoksatanları arasına girmiş ve yazara çeşitli ödüller kazandırmıştır. Scholastic Yayınları'nın bünyesinde gençlik edebiyatı yayımlayan PUSH Yayınları'nın kurucu editörlerindendir. New Jersey'de yaşayan ancak günlerini New York'ta başka yazarların kitaplarına editörlük yaparak geçiren Levithan, boş vakitlerinde deli gibi fotoğraf çekmektedir. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler