Üye Girişi

KALELER KARELER KÖŞELER VE SICAK SÜT

/ Keith Stuart
Kitap Adı : KALELER KARELER KÖŞELER VE SICAK SÜT  
Çevirmen : Özüm Erdil
Orjinal Adı : A Boy Made of Blocks (İngilizce)
Yayın Tarihi : 27 Eylül 2017
ISBN : 9786052992913
Sayfa : 392
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Oğlunu otizme rağmen değil, otizmle sevmeyi öğrenen bir babanın ve ona yeniden yaşama tutunmayı öğreten oğlunun hikâyesi

Alex ile Jody çok genç yaşta tanışıp evlenmiş ve Sam adında otizmli bir çocukları olmuştur. Büyük bir aşkla birbirlerine bağlı olsalar da Alex’in babalık konusundaki başarısızlığı ilişkilerini bitme noktasına getirir. Ayrı yaşamaya başladıkları sürede Alex, oğluyla aslında nasıl da birbirlerinden uzak olduklarını fark eder ve kendisini sorgulamaya başlar. Ailesini kaybetmemek için bir adım atması gerektiğine karar verdiğindeyse Sam’in Minecraft isimli bilgisayar oyununa olan ilgisi dikkatini çeker. Sekiz yaşında, otizmli bir çocuk olarak Sam’in Minecraft’ta bloklardan yarattığı dünya, âdeta bir baba oğul fırsatına dönüşür. Alex, iletişim kurmayı ve hatta tanımayı başaramadığı oğlunu bu oyun sayesinde anlamaya başlar. Hayatın ona verdiği bu ikinci şans Alex için en kıymetlisi olacaktır.Yazarın kendi oğluyla yaşadıklarından yola çıkarak yazdığı bu roman sevgiyi yeniden keşfedebilmenin bir kanıtı gibi.“Hayat ve bilgelik dolu bir roman. Gözyaşı döktüm ama kitabı bitirdiğimde yüreğim umut doluydu.”

-Cathy Rentzenbrink-“Kaleler Kareler Köşeler ve Sıcak Süt yalnızca güzel kurgulanmış bir roman değil, aynı zamanda ender rastlanan bir dürüstlük ve gözlemle de yazılmış bir roman.”

-Guardian-“Kaleler Kareler Köşeler ve Sıcak Süt sizi daha ilk satırdan cezbeden o benzersiz romanlardan. Dürüst, dokunaklı ve etkileyici. Harika bir hikâye.”

-Heat-“Yazarın kendi otistik oğluyla yaşadıklarından yola çıkarak yazdığı bu etkileyici hikâye taş kesilmiş kalpleri bile ısıtacak.”

-Mail on Sunday-“Stuart, üzerimize döktüğü gül yapraklarına dikenleri de eklemiş ki bu sayede romanı tenimizin derinlerine kadar işlesin. Gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.”

-Metro-“Sınırları yalnızca hayal gücünüz kadar olan bir dünyaya doğru harika bir kaçış.”

-Forbes-“Yarattığı karakterler güzel kurgulanmış, savunmasız ve engellerle dolu hayatta yollarını bulmayı öğrenen insanlar. Dijital çağda yeniden iletişim kurmayı öğrenmekle ilgili etkileyici bir hikâye.”

-Kirkus-“Eğlenceli, başarılı bir yazarın elinden ve kocaman bir yürekten çıkmış harika bir roman. Rosie Projesi’ni sevenler kesinlikle buna da bayılacaklar.”

-Graeme Simsion-

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler