Üye Girişi


MESELE NE KADAR İYİ OLDUĞUN DEĞİL, NE KADAR İYİ OLMAK İSTEDİĞİN

/ Paul Arden
Kitap Adı : MESELE NE KADAR İYİ OLDUĞUN DEĞİL, NE KADAR İYİ OLMAK İSTEDİĞİN  
Çevirmen : Aycan Ak
Orjinal Adı : It’s Not How Good You Are, It’s How Good You Want to Be (Türkçe)
Yayın Tarihi : 08 Mart 2016
ISBN : 978-605-343-791-8
Sayfa : 128
Ebat : 12 x 17,8

Kitap Hakkında

Mesele Ne kadar İyi Olduğun Değil, Ne Kadar İyi Olmak İstediğin kendinizi geliştirmeniz için somut bir rehber. Yetenekli ama ürkek kişilerin düşünülemez olanı düşünülebilir, imkânsız olanı mümkün kılabilmeleri için âdeta bir “kutsal kitap” niteliğinde.
Dünyanın en rekabetçi endüstrilerinden birinin zirvesinde onlarca yıl kalan Arden bu kitapta, kovulmanın değeri ve yanlış yapmanın neden doğru yapmaktan genellikle daha iyi olduğu gibi çeşitli konularda önsezilerini sunuyor.
Arden gündelik sorulara özgün ve mantıklı yanıtlar veriyor. Kitabı okuduğunuzda bu soruların çoğunun yanıtının apaçık ortada olduğunu düşünüyorsunuz fakat zaten yanıtları bildiğiniz zaman tüm sorular kolay değil midir?
İster okulu bırakmış ister serbest çalışan isterseniz bir yönetici olun, bu kitabın başarılı olmayı arzulayan herkes için paha biçilmez bir değeri var.

Yaklaşık altmış ya da daha fazla yıl önce, sırf eğlence olsun diye Tanrı dosdoğru Edward Lear’ın zihnine sahip bir prototip insan yarattı. Yaptığı şeyle ilgili kaygıya kapılarak hemen kalıbı kullanılmaz hale getirdi ve fırlatıp attı. Uğraşlarının sonucunda Paul Arden oluştu. Parlak zekâlı, cana yakın, çabuk parlayan ve tümüyle acayip bir tip olan Paul Arden olağandışı beceri ve enerjisiyle özgün biridir, sıradan olmayan bir sağduyuya sahiptir ve yaratıcı bir deha ile kutsanmıştır.
Roger Kennedy, Tasarımcı


Paul Arden (1940-2008) sıklıkla ele avuca sığmaz bir yaratıcı deha olarak betimlenmiştir. Esasen reklamcılık sektöründe geçen fırtınalı on sekiz yıldan sonra on beş yıl boyunca çalıştığı Saatchi & Saatchi’de ustalaşmıştır. Arden, kreatif direktör olarak çalıştığı dönemde aralarında British Airways, Silk Cut, Intercity ve Fuji’nin de bulunduğu şirketler için İngiltere’nin en başarılı reklam kampanyalarına imza atmıştır. “Öndeki araba bir Toyota” ve “Independent (Bağımsız) – Gerçekten öyle. Ya siz?” gibi sloganların yaratıcısıdır. 1993 yılında bir film yapım şirketi olan Arden Sutherland-Dodd’u Londra’da kurmuştur.

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler