Üye Girişi

ÇOCUKLAR İÇİN ÇİZİM KİTABI

/ Kathryn Temple
Kitap Adı : ÇOCUKLAR İÇİN ÇİZİM KİTABI  
Çevirmen : Esra Özilhan Çiftçi
Orjinal Adı : Art For Kids: Drawing (Türkçe)
Yayın Tarihi : 08 Mart 2016
ISBN : 978-605-343-731-4
Sayfa : 112
Ebat : 21.5 x 25.5

Kitap Hakkında

Ressam olmayı hayal edenler için mükemmel bir rehber

Harika çizimler yapmak için bir ressam ya da yetişkin olmanız gerekmez. Çizim yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir kâğıt, bir kalem ve bu çocuk dostu kılavuzdur.

HERKES ÇİZİM YAPABİLİR! Çünkü çizim yapmanın tek bir yolu yoktur. Yüz kişiden aynı sandalyeyi çizmelerini isterseniz, yüz farklı çizim elde edersiniz. “Herkes sanatçı olarak doğar,” diyor Kathryn Temple, “sadece bazıları büyürken içlerindeki sanatçıyı ardında bırakmış olur.” Temple, Çocuklar İçin Çizim Kitabı’nda, çizim yapmaya başlamanıza veya çizimlerinizi bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olacak kolay ipuçları, teknikler ve hileler gösteriyor. Edindiğiniz yeni becerilerle pek çok yeni etkinliğin
üstesinden gelmekten keyif alacaksınız.
Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir kurşun kalem, biraz kâğıt ve bir eskiz defteridir. Kullanabileceğiniz başka pek çok havalı çizim malzemesi olduğunu da öğreneceksiniz. İşe çizgi çizerek başlayacaksınız ve karmaşık nesnelerin basit şekillerden oluştuğunu öğreneceksiniz.

Işık olmasaydı hiçbir şey göremezdik. Gölge olmasaydı, her şey yassı ve iki boyutlu görünürdü. Işık ve gölgeyi kullanarak çiziminize nasıl hayat verebileceğinizi göreceksiniz. Sonra dünyada gördüklerinizi kâğıdınıza oranlı aktarmanıza yardımcı olacak harika hileler öğreneceksiniz. Perspektif sayesinde, çizimlerinize bakan herkes, çizdiğiniz nesnelerin içinden geçebilecekmiş gibi hissedecek.
Artık ipuçlarını takip ederek insanları yüzlere ve vücutlara, onları da önceden öğrendiğiniz basit şekillere ayırarak çizebileceksiniz. Sonunda, hayal gücünüzden esinlenerek çizimler ortaya çıkarabileceksiniz.

“Temel çizim tekniklerine harika bir giriş… Ressam adayları için faydalı bir kaynak.” – School Library Journal

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Kathryn Temple ünlü bir ressam ve yazardır. Altı yaşındayken yağlı boya çalışmalarına başlamış, okullarda ve kamplarda çocuklara resim dersleri vermiştir. Temple’ın eserleri pek çok grup ve solo sergisinde yer almıştır. Bu eserler, Amerika Birleşik Devletleri’nde kişisel ve kurumsal koleksiyonlarda bulunabilir. Yazar Asheville, Kuzey Carolina’da yaşamaktadır. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler