Üye Girişi


BUDHA MI OLSAM? CEO MU OLSAM?

/ Timur Tiryaki
Kitap Adı : BUDHA MI OLSAM? CEO MU OLSAM?  
Yayın Tarihi : Kasım 2008
ISBN : 978-605-5943-43-1
Sayfa : 216
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

SIRADIŞI BAŞARI İLE İÇSEL MUTLULUĞU BİR ARADA YAŞAMANIN YOLLARI

“Hayatımdaki öncelik başarılı olmak mı yoksa huzur ve mutluluk mu?” sorusunu kendinize soruyorsanız veya “Hayatta önce başarılı olmaya sonra ilerleyen yıllarda huzura odaklanırım” diye düşünüyorsanız…

Timur Tiryaki Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Proctor & Gamble şirketinde satış kariyerine başladı ve dünya devi Intel şirketine Pazarlama Müdürü olarak transfer oldu. Sıradışı pazarlama aktiviteleri ve liderlik becerileri ile İntel’de Avrupa ve dünya çapında birçok pazarlama ödülü kazandı. Sonrasında yaşamının amacını baştan tanımlayıp hayatına yeni bir yön çizmeye karar verdi ve liderlik, farkındalık ve koçluk eğitimleri veren The Key Başarı Akademisi’ni kurdu.

Bu kitap dünya üzerinde çok küçük bir grubun başarabildiği bir kavramı inceliyor: Sıradışı başarılı olabilmek için önce kendini yönetmeyi öğrenmek, farkındalığını yüksek tutmayı öğrenmek, sonra yaptığınız işte yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi ortaya koymak, insanlığa işiniz ile hizmet etmeyi öğrenmek ve tüm bunları derin bir içsel huzur ve mutluluk ile bir arada yapabilmenin yolları..

Bu alanlarda okuyabileceğiniz kitapların bir bölümü başarılı bir birey veya şirket olmanın yollarına odaklanır, öteki bölümü ise mutluluğun veya huzurun önemini anlatır. Timur Tiryaki’nin en ayırt edici özelliği bu ikisini bir araya getirebiliyor olması. Kitabın içindeki tanımlamalar bildiğiniz birçok kavramı toparlayacak, anlamlı ve uygulanabilir hale getirecek. Ayrıca Timur Tiryaki’nin geliştirdiği Düşünce Yönetimi, Duygu Yönetimi, Aktif Sabır, Dengeli Mutluluk gibi kavramlar hem iş hayatına hem de özel hayatınızda müthiş bir fark yaratacak.

“40 yıl üzerine geliştirdiğimiz birikimimizi kendi vizyonuyla birleştiren Timur, insanların istedikleri hayatı nasıl yaşayacaklarını gösteriyor.”
—Secret’ın yaratıcılarından, Uluslararası Konuşmacı,
Filozof, Yazar, Bob Proctor
Bir çok uluslar arası konuşmacı/yazar, toplumsal farkındalığın üzerine çıktıklarında, yaşam ile ilgili belirli bir anlayış geliştirdiklerinde kendilerini ifade etmeyi seçerler. Ve genelde bu insanın hayatının ilerleyen dönemlerinde olur. Timur ise hayatının anlamını, hatta tüm varoluşun anlamını çok erken bir yaşta çözdü. Ondaki güç ve tutku sayesinde onunla çalışmak kesinlikle ilham verici.
Azim Jamal Uluslararsı Konuşmacı Yazar

Timur, idealist, savaşçı ve stratejist bir liderdir. Güçlü bir isim, güçlü bir karakter ve sıradışı bir insan Timur TİRYAKİ.
—Erdal EŞİYOK, Satış Müdürü, Profesyonel Satış Koçu

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler