Üye Girişi


STALİN’İN İNEKLERİ

/ Sofi Oksanen
Kitap Adı : STALİN’İN İNEKLERİ  
Çevirmen : Ali Arda
Orjinal Adı : Stalinin Lehmät (İsveççe)
Yayın Tarihi : Ekim 2013
ISBN : 978-605-343-142-8
Sayfa : 464
Ebat : 13,5 x 21

Kitap Hakkında

Araf’ın yazarı Sofi Oksanen’den yeni bir roman

“İnsanı allak bullak eden bir deneyim.”
Salon Seudun Sanomat

Birbirlerinden siyaset, savaş, aşk ve hastalık nedeniyle ayrı düşmüş, üç nesilden kadının hikâyesi… Sofia baskıcı bir rejimin yol açtığı acılar, Katariina kaçmanın korkusu ve Anna ise kendi bedeninden duyduğu utançla baş etmek zorunda… Avrupa’nın, Komünist Estonya’dan kapitalist Finlandiya’ya uzanan karanlık yakın tarihine tutulmuş bir ayna…

Stalin’in İnekleri ikiyüzlülük, utanç, Batı ile Doğu arasındaki keskin çizgi, kadın olmanın güçlüğü ve günümüzde de hayatlarımızı etkilemeye devam eden baskıcı rejimlerin uyandırdığı korkuya rağmen insan kalabilmek üzerine son derece etkileyici bir roman.

Oksanen, bu üç kadının etkileyici hikâyelerini çarpıcı bir açık sözlülükle anlatırken, 20. yüzyıl bir film şeridi gibi gözlerinizin önünden geçiyor.

“Oksanen’in anlatısı çıplak, öfkeli ve karamsar. Oksanen bir krizi, sarkaç gibi, ritmi bozuk ve inatçı bir devinimle, suçlarcasına betimliyor. Etkili ve yaraları iyileştirici nitelikte bir roman.”
Svenska Dagbladet

“Stalin’in İnekleri kadın bedenselliğinin cesur,
dürüst ve derin bir analizi.”
Hämeen Sanomat

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

Sofi Oksanen 1977 Finlandiya doğumludur. Yayınlanan kitaplarıyla bir çok ödül alan Oksanen Fin Edebiyatının güçlü kalemlerindendir. Araf kitabı dünyada 38 dile çevirilmiştir. 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler