Üye Girişi


TÜRKLER ve KIZILDERİLİLER

/ Ord. Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan
Kitap Adı : TÜRKLER ve KIZILDERİLİLER  
Yayın Tarihi : Temmuz 2009
ISBN : 978-605-5943-83-7
Sayfa : 400 Sayfa
Ebat : 10,5X17
Fiyatı : 17.50 TL

Kitap Hakkında

Türkler Ve Kızılderiler
Kızılderililer Türk Mü?

Atatürk'ün Son 20 Yılını Verdiği Büyük Araştırma
Türkler Ve Kızılderiler Arasındaki Gizli Bağı, Belgeleriyle Konunun 1 Numaralı Uzmanının Kaleminden Okuyacaksınız...
"Türkler ve Kızılderililer" kitabının yazarı Columbia Üniversitesi eski öğretim görevlisi Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan, 25 yıl yaşadığı (1947-1972) Amerika'da ve dolaştığı Meksika'da Kızılderilileri ve Kristof Kolomb öncesi uygarlıkların kalıntılarını araştırır. Bunlar One America (Prentice Hall - 1954) kitabında, dergi ve gazetelerde (Amerika'da ve Türkiye'de) yayınlanmıştır. Bu konuda konferanslar da veren Türkkan'ın "Carnegie Endowment" Enstitüsündeki tebliğinde Kızılderililerle Türklerin ilişkilerini gösteren dialı semineri NewYork Times'ın Bilim (science) dergisine konu olmuştur.

Kitap bir yanıyla "keşif" dönemindeki (15-16. yy.) ve "Altına Hücum" dönemindeki (19. yy.) insanlık tarihinin en büyük soykırımlarını anlatırken, öte yandan bu talihsiz ırkın köklerini yarattıkları uygarlıkların izlerini sürüyor. Konuya ilişkin yanlış bilgi ve izlenimleri eleştirel bir yaklaşımla irdeleyerek bilimsel gerçeğin peşinde yürüyor.

Çalışma Amerikan Yerlileri ile Türklerin soybirliği değil onların medeniyetlerinin oluşmasında rol oynayan Türk veya Ön-Türk göçmenlerinin izlerini arıyor.

Bu Kitabı Okuduktan Sonra Çok Şaşıracaksınız. Belgeleriyle Kızılderili'lerin Türk Olduğunu Öğrenip, Atatürk'ün Bu Konuyla Neden Bu Kadar Çok İlgilendiğine Belgeleriyle Tanık Olacaksınız. Bu Müthiş Kitabı Kaçırmayın.....

Okur Yorumları

Kitap hakkında yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi için tıklayınız.
Eğer üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.

Yazar Hakkında

 

Yazarın Diğer Kitapları

 
Bu Kitabı İnceleyenler Aşağıdaki Kitaplarıda İncelediler