Üye Girişi


Editörün Eli

18-02-2021 Sizi Bambaşka Evrenlere Sürükleyecek Fantastik Bilimkurgu Üçlemesi

Beş yıllık bir araştırma ve gözleme dayanan üçlemenin ilk romanı Göklerden Gelen Umut, bizi günlük hayatımızda tanıdığımız, alışık olduğumuz koşuşturmacaların dışına çıkaran hem düşünsel hem de duygusal açıdan şaşırtıcı bir deneyime dönüşen kurguya sahip. Kitap, yazarın yarattığı yeni yaşam alanında insanın doğasının değişmeyen izlerini görerek kendinizle, duygularınızla ve düşüncelerinizle yüzleşmenizi sağlıyor.

“Yaşam her zaman filizlenmek için bir yol bulmuştur; bazen bir mermeri delerek güneşe uzanır, bazense insan zekasına tutunarak var olur ve döngü böylece kendini var eder.”

Göklerden Gelen Umut, insanlığı, yaşam ve ölüm arasındaki o ince çizgiyi bugünden geleceğe ve gelecekten bugüne bakarak sorgulamanızı sağlayacak bir roman. Fizik, astronomi, tıp, mühendislik yanında sosyoloji ve felsefeyi bir araya getiren dolu dolu bir kitap. Gerçekçi diyaloglarıyla bir film senaryosunu aratmayan bu roman şiirsel bir anlatımla sunuluyor.

“Yaşamların kör kıyılarında sorgusuz sualsiz akan, ortak kabullenmişliğin yatağında herkesi önüne katarak ilerleyen alışkanlık nehri köpürüp yükseldiği zaman ilk boğulan, nehirden karaya çıkma cesareti gösteremeyenlerdir.”

Fantastik ve bilim kurgu öğelerini ustalıkla kurguya yerleştiren yazar, Göklerden Gelen Umut kitabında iç içe geçmiş bir sürü olayı anlaşılır ama etkileyici bir dille aktarmayı başarıyor. Birçok farklı insan topluluğunun, dilin, gezegenin olduğu bu kurguda birbirinden farklı amaçları olan ana karakterlerle karşılaşıyorsunuz. Yazarın kullandığı metaforlar, yarattığı gezegenler, tasarladığı diller, sizi 2177 yılından başlayarak 24 bin yıl sürecek bir hikâyenin içine çekiyor. Yazar, bu kadar uzun bir romanda sade bir dil kullanarak ritmi hiç düşürmeden, merakı sürekli tırmandırarak anlatmayı başarıyor. Yaratıcılığın en güzel örneğini sunarak emsalsiz bir kurguya imza atan yazar, Göklerden Gelen Umut kitabıyla hayata ve ölüme dair sorgulanmaya değer konuları sıradışı evrenlerde keşfetmeniz için fırsat sunuyor.

Yazar, edebi zenginlik, yaratıcılık ve öykü örgüsü açısından fantastik bilim kurgu edebiyatında yer edinecek bir seriye imza atıyor. Göklerden Gelen Umut kitabı sizi gelecek, geçmiş ve bugün arasında farklı dünyalara konuk olacağınız, olayların etkisinden çıkamayacağınız büyülü bir yolculuğun başlangıcı. Derin karakterler, akıcı bir anlatım ve etkili betimlemelerin bir araya geldiği bu eser sizi bu döngünün bir parçası olduğunuzu hissettirecek. Etkisinden uzun süre çıkamayacağınız bir döngüye hoş geldiniz!

Pegasus Yayınları
Son Yazılar